Zastanawiam się, czy używane dzisiaj szklane elementy, szklane zabudowy zostaną zastąpione z czasem innymi materiałami, ale o podobnych właściwościach estetycznych i wizualnych. Ciekawe jak w przyszłości technologia się rozwinie i w jakim kierunku pójdzie i co przyniesie nam wszystkim.
Wraz z rozwojem cywilizacyjnym chcemy lepiej mieszkań i aby nasze życie było łatwiejsze i prostsze. Czy jesteśmy to w stanie realizować w pełni?
Wydaje mi się, iż tak i rozwój technologii pozwoli nam z czasem zastąpić szklane elementy innymi produktami, które będą miały te same walory wizualne i estetyczne, a jednocześnie będą nam się wydawały trwalsze, doskonalsze. Niestety w naszym społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, iż szkło jest kruche, łatwo ulega zniszczeniu czy uszkodzeniu. Nie wiem, czy uda się przezwyciężyć te stereotypy i czy dopiero wprowadzenie podobnego do szkła produktu nie zmieni tego przeświadczenia. Co to będzie, nie mam pojęcia, ale z pewnością już laboratoria na całym świecie pracują nad takimi produktami.
Czas pokaże, jak z tym szkłem będzie w ostateczności.
Tak się zastanawiam, co by było, gdyby nie zmiana technologii produkcji szkła. Jak wyglądałoby nasze otoczenie, budynki. W jakim kierunku szłoby nasze społeczeństwo i czy rozwój byłby taki szybki, jaki jest w dzisiejszych czasach.
Dzisiaj każdy wysoki budynek to struktura stali, betonu i szkła połączona w jednej wielki organizm. Gdyby nie to nie powstałoby tyle arcydzieł architektury. Nie wyobrażam sobie wieżowców z samego drewna czy też betonu. Pierwszy były by za lekkie a drugie za ciężkie. Jednak połączenie szkła ze stalą i wzmocnienie betonem czyni, iż powstają takie budynki, jakie możemy oglądać w wielkim metropoliach jak Paryż, Londyn, New York, a i ostatnio u nas w Warszawie.
Kwestia czy to koniec skoku technologicznego, czy czeka nas coś jeszcze. Zobaczymy i to pewnie już nie długo.
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon Facebook Twitter del.icio.us Google Yahoo! Reddit